$159.00
10 (ft.) Ceiling Duct Cover Kit - UXDC53FJDS
Features
Specifications
Features
Genuine Part from GE Appliances
Check Your Model Number to Confirm Compatibility
Includes a One-Year Limited Warranty
Specifications
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Net Weight | 11 lb |
| Approximate Shipping Weight | 12 lb |
| Maximum Height (in) | 32.6875 |
| Minimum Height (in) | 32.6875 |
| Overall Depth | 7-1/16 in |
| Overall Height | 32-11/16 in |
| Overall Width | 8-1/4 in |
APPEARANCE
| Color Appearance | Fingerprint Resistant Black Slate |
Dimensions & Weight
| Width | 0.25 in. |
| Height | 0.69 in. |
| Length | 0.06 in. |
| Weight | 11 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 5.25 in. |
| Shipping Height | 5.69 in. |
| Shipping Length | 5.06 in. |
| Shipping Weight | 51 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 51 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0 ft³ |
| Dimensional Weight | 0 lbs. |
| Total of Cubes | 0 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 0 lbs. |
WARRANTY
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | No Warranty |
You might also like these best sellers...
Where to Buy GE Appliances in Middle GA.














