$34.00
Was$50.00Save $16.00 (32%)
Cord Kit - JXHC1
$34.00
Was$50.00Save $16.00 (32%)
Key Features
Allows range hoods to be installed with a plug and receptacle instead of being "hard-wired"
Ideal when upgrading from standard vent hood to Spacemaker over-the-range microwave hoods
Eliminates need to have an electrician come to the home when the microwave is installed
GE genuine parts warranty
Available from Magnolia Appliance, serving customers throughout Middle GA.
Features
Allows range hoods to be installed with a plug and receptacle instead of being "hard-wired"
Ideal when upgrading from standard vent hood to Spacemaker over-the-range microwave hoods
Eliminates need to have an electrician come to the home when the microwave is installed
GE genuine parts warranty
Specifications
FEATURES
| Cord Length | 44" |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Net Weight | 1 lb |
| Approximate Shipping Weight | 2 lb |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 1 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 41 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 41 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
APPEARANCE
| Color Appearance | Black |
You might also like these best sellers...
Where to Buy GE Appliances in Middle GA.












