$57.99
Marinade and Oven Pan - 5304525118
$57.99
Available from Magnolia Appliance, serving customers throughout Middle GA.
Specifications
Specifications
Product Details
| productLine | Tray |
| size | None |
| factory | Sourced |
| color | Stainless Steel |
| Retail Packaging Height | 13 1/5" |
| Retail Packaging Width | 11 7/10" |
| Retail Packaging Depth | 3 2/5" |
| Coating Type | Stainless Steel |
| Maximum Operating Temperature | 450 F |
| Product Weight | 3 lbs |
| Prop 65 Label | Yes |
| Care Instructions | Remove lid before placing pan into oven. In gas ovens, place pan on the middle or top rack. Minor flame contact can be wiped off with a sponge. Both the pan and lid are dishwasher safe. |
| Dishwasher Safe | Yes |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 3 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 43 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 43 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Electrolux Appliances in Middle GA.













