$54.00
Was$65.00Save $11.00 (17%)
Slide-In Filler Kit - LSFL301S
$54.00
Was$65.00Save $11.00 (17%)
Key Features
Prevent food spill build-up
Description
Prevent spills and food residue build-up between your range and counter-top with this LG slide-in filler kit. This kit is easily installed using adhesives- no mounting brackets or screws needed.
Available from Magnolia Appliance, serving customers throughout Middle GA.
Features
Specifications
Features
Prevent food spill build-up
Your range and countertop may not be a perfect fit, but with LG's exclusive stainless steel slide-in range filler kit, you can have a premium built in look and prevent spills and food residue between your range and countertop. It even comes with an adhesive strip for easy installation-no screws needed.
Specifications
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Source | Calculation |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | - |
| Gross Depth (inches) | 24.4" |
| Gross Height (inches) | 1.4" |
| Gross Width (inches) | 1.4" |
| Product Weight | 0.3 lbs |
Warranty & UPC
| UPC | 48231341264 |
You might also like these best sellers...
Where to Buy LG Appliances in Middle GA.















