$794.00
Was$879.99Save $85.99 (10%)
79" Flat Double Trim Kit - TRMKTSS2FL79
$794.00
Was$879.99Save $85.99 (10%)
Available from Magnolia Appliance, serving customers throughout Middle GA.
Specifications
Specifications
Product Details
| productLine | Refrigeration Trim Kit |
| size | None |
| factory | Sourced |
| color | Stainless Steel |
| Height | 79 1/5" |
| Width | 68" |
| Depth | 24 9/10" |
| Product Weight | 35 lbs |
| Prop 65 Label | No |
Dimensions & Weight
| Width | 68 in. |
| Height | 79.2 in. |
| Length | 24.9 in. |
| Weight | 35 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 73 in. |
| Shipping Height | 84.2 in. |
| Shipping Length | 29.9 in. |
| Shipping Weight | 75 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 75 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 77.61 ft³ |
| Dimensional Weight | 964.76 lbs. |
| Total of Cubes | 77.61 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 964.76 lbs. |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Electrolux Appliances in Middle GA.
















